wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

DOTACJE NA BUDOWĘ PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI W ROKU 2023

Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Grudziądz XXXVI/309/2021 z dnia 27 maja 2021 roku w sprawie określenia zasad udzielania, trybu postępowania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Grudziądz, Wójt Gminy Grudziądz ogłasza
od 20 lutego 2023 roku nabór wniosków o udzielenie dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Grudziądz. Formularze są dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Biurze Obsługi Interesanta. Zachęcamy Państwa do składania wniosków w formie elektronicznej za pośrednictwem profilu ePUAP.

O kolejności udzielania dofinansowania decyduje data i godzina wpływu kompletnych wniosków spełniających kryteria do przyznania dotacji, które będą przyznawane do momentu wyczerpania się środków przeznaczonych na ten cel w budżecie gminy.

Dotacja może być przyznana dla obiektów położonych na obszarach dotychczas nieskanalizowanych, zlokalizowanych na terenie gminy Grudziądz, za wyjątkiem tych miejscowości, gdzie rozpoczęto budowę kanalizacji sanitarnej, uzyskano pozwolenia na budowę kanalizacji sanitarnej bądź na terenach wskazanych przez gminę do skanalizowania. Dopuszcza się przyznanie dotacji na budowę oczyszczalni w miejscowości przewidywanej do skanalizowania systemem zbiorczym, w przypadku, gdy podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadnione.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy Grudziądz przy ulicy Wybickiego 38 w Grudziądzu oraz pod numerem telefonu (56) 45 11 102.

WÓJT GMINY GRUDZIĄDZ
/-/ Andrzej Rodziewicz