czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Otwarcie drogi gminnej Wałdowo Szl. - Pilewice

W Wałdowie Szlacheckim odbyła się uroczystość otwarcia rozbudowanej drogi gminnej nr 040150C relacji Wałdowo Szlacheckie – Pilewice. Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu środków zewnętrznych pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 959 949 zł. Całkowita kwota zadania wyniosła 2 549 412,66 zł.
W ramach zadania drogę rozbudowano o: jezdnię bitumiczną o szerokości 5 m, pobocza gruntowe, zjazdy do granicy pasa ruchu drogowego, kompleksowe oznakowanie poziome i pionowe. Ponadto zostały umocnione skarpy oraz wycięto kolidujące i chore drzewa. Droga została rozbudowana na odcinku 2150 m.
W uroczystości wzięli udział m.in.: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Starosta Grudziądzki Adam Olejnik, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Wójt Gminy Płużnica Marcin Skonieczka, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Radni i Sołtysi Gminy Grudziądz oraz mieszkańcy Wałdowa Szlacheckiego.

Data dodania 27.12.2022