piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Drogi gminne w Białym Borze i Piaskach oficjalnie otwarte

W Białym Borze i w Piaskach odbyły się dziś uroczystości otwarcia dwóch przebudowanych dróg gminnych.
Droga gminna nr 040481C w Białym Borze została przebudowana na odcinku blisko 1 kilometra. Łączna kwota inwestycji wyniosła 605 576,39 zł z czego 360 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Lasów Państwowych.
Z kolei droga gminna relacji Piaski - Grudziądz ul. Kossaka została zrealizowana za łączną kwotę 1 527 817,74 zł. To zadanie również zostało współfinansowane z budżetu Lasów Państwowych w wysokości 1 055 000,00 zł. Długość przebudowanego odcinaka to 1,2 km.
Realizacja obu zadań umożliwiła swobodny przejazd w systemie funkcjonowania gospodarki leśnej, a także w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Inwestycje stanowią również ważny z punktu widzenia społeczeństwa odcinek komunikacji pomiędzy miejscowościami naszej gminy oraz miastem Grudziądz.
W uroczystościach udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm Mariusz Kałużny, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Jarosław Molendowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Jamy Wiesław Kosecki, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Starosta Grudziądzki Adam Olejnik, Radni Gminy Grudziądz, Pracownicy Służby Leśnej.

Data dodania 18.11.2022