Gmina Grudziądz Wyjątkowa z natury

środa, 08 maja 2024

Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

2. UltraŁoś za nami!

W sobotę 3 września w Zakurzewie odbył się długo zapowiadany bieg 2. UltraŁoś. Na linii startu stanęło 121 zawodników, którzy mieli do pokonania jeden z wybranych dystansów, tj. 33 lub 67 kilometry. Trasa biegu wiodła po różnorodnym terenie przez malowniczy Park Krajobrazowy Góry Łosiowe. Nie brakowało więc pięknych widoków, terenów leśnych, dróg szutrowych i asfaltowych, a także niezliczonych zbiegów i podbiegów.

Rywalizację na dystansie 33 km ukończyło 66 zawodników, natomiast 67 km pokonało 50 biegaczy. Na mecie na każdego uczestnika biegu czekał pamiątkowy medal oraz ciepła zupa. Impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą opinie uczestników biegu jak i poziom zabezpieczenia zarówno od strony medycznej jak i technicznej zawodników.

Pełne wyniki biegu 2. UltraŁoś

Liczne galerie zdjęć z imprezy dostępne są >> Tutaj <<

Zorganizowana impreza była doskonałą okazją do promocji projektu ThreeT, o którym można przeczytać więcej TUTAJ

Składamy serdeczne podziękowania Ochotniczym Strażom Pożarnym: Dusocin, Wielki Wełcz, Piaski,  Szembruk i Rogóźno oraz funkcjonariuszom wydziału ruchu drogowego grudziądzkiej Policji za zabezpieczane trasy biegu i czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników. Dziękujemy również firmie MedSar za profesjonalne zabezpieczanie medyczne w trakcie trwania imprezy, a także Leśnictwu Zakurzewo za przygotowanie i udrożnienie trasy biegu na odcinkach leśnych.

Impreza była współorganizowana z samorządem Gminy Rogóźno.

Za wszelkie niedogodności w ruchu drogowym w czasie trwania imprezy, przepraszamy!