czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w godzinę „W” przy pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach odbył się uroczysty apel z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbyła się w miejscu rozstrzelania Powstańców Warszawskich przywiezionych z obozu w Maruszy.

Obchody odbyły się przy udziale wojskowej asysty honorowej Garnizonu Grudziądz. Wartę honorową pełniły również druhny z OSP Dusocin.

Charakter uroczystości podkreślił występ Męskiego Chóru Echo, który odśpiewał utwory patriotyczne. Ksiądz proboszcz w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Grudziądzu Dariusz Hirsch odmówił modlitwę w intencji Powstańców. Głos zabrali również Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Starosta Grudziądzki Adam Olejnik oraz Radna Gminy Grudziądz Zofia Koźmińska.

Nad zabezpieczeniem uroczystości czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach.
Ponadto składamy serdeczne podziękowania Kołu Gospodyń Wiejskich w Wielkich Lnisk za dokonania nasadzeń wokół pomnika.

Data dodania 02.08.2022