sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Dotacja na drogę dojazdową do gruntów rolnych w Gogolinie

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z Skarbnikiem Gminy Małgorzatą Sołtys podpisali dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umowę o dofinansowanie zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi gminnej nr 040160C w Gogolinie”.
W ramach inwestycji przebudowano 980 metrów drogi poprzez zmianę technologii z drogi gruntowej na drogę z masy bitumicznej. Na zmodernizowanym odcinku wykonano także zjazdy indywidualne do posesji oraz w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym zmieniona została stała organizacja ruchu.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 854.573,91 zł, z czego 94.080,00 zł stanowi dotacja.
Środki finansowe przekazane na dofinansowania w naszym województwie pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. Opłaty te stanowią rekompensatę za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej i przeznaczenia ich na cele nierolnicze. Mają one w ramach sprawiedliwości społecznej i zrównoważonego rozwoju, zrekompensować społeczeństwu bezpowrotną stratę dla środowiska wynikającą ze zmiany użytkowania tegoż terenu.

Data dodania 18.07.2022