sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne z uchwałą założycielską

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz podpisał dziś w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu uchwałę założycielską o powołaniu Stowarzyszenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza.

Głównym celem utworzenia stowarzyszenia jest możliwość skorzystania z unijnej perspektywy finansowej przypadającej na lata 2021 – 2027 dla wspierania miejskich obszarów funkcjonalnych, poprzez realizację wspólnych planów inwestycyjnych. Z pewnością przyczyni się to do dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego naszej gminy oraz naszych partnerów.

W trakcie zebrania uchwalono statut oraz wybrano władze stowarzyszenia. Prezesem został prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, natomiast wiceprezesami Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz oraz Wójt Gminy Rogóźno Krzysztof Polesiak. Skład Zarządu uzupełniają Wójt Gminy Dragacz Dorota Krezymon oraz Starosta Grudziądzki Adam Olejnik. Z kolei Komisję Rewizyjną tworzą skarbnicy: Grudziądza, Gminy Grudziądz oraz Gminy Rogóźno.

Data dodania 20.06.2022