piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury w sprawie budowy S5

Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz wraz z wójtami Gminy Gruta oraz Świecie nad Osą wzięli udział w spotkaniu z Wiceministrem Infrastruktury Rafałem Weberem – który jest odpowiedzialny za sprawy związane z transportem drogowym, drogami publicznymi i bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Powodem spotkania była planowana inwestycja budowy trasy ekspresowej S5. Podczas rozmów Zastępca Wójta przedstawił argumenty, które wykluczają wariant zielony i fioletowy. Realizacja jednego z wymienionych rozwiązań wiązałoby się z koniecznością dokonania niepotrzebnych wyburzeń gospodarstw domowych, a także zniszczeniem cennych terenów przyrodniczych.

W najbliższej przyszłości Ministerstwo Infrastruktury zorganizuje  kolejne konsultacje społeczne z mieszkańcami.

Data dodania 15.06.2022