sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Informacja o pomocy dla uchodźców z Ukrainy

W związku z wojną na Ukrainie Wojewoda Kujawsko – Pomorski uruchomił infolinię pod numerami telefonów 52 34 97 804 oraz 52 34 97 461 obsługiwaną w języku polskim i ukraińskim, a także stronę internetową pod adresem https://cudzoziemiec.bydgoszcz.pl.

Uruchomiono również specjalną stronę internetową www.ua.gov.pl oraz infolinię +48 47 721 75 75.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przyjmuje od mieszkańców powiatu zgłoszenia pomocy tj. zakwaterowanie, odzież, produkty spożywcze itp. dla uchodźców z Ukrainy:

tel. kom. 604 780 270,

e-mail: zarzadzanie.kryzysowe@powiatgrudziadzki.pl

Ponadto informujemy, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (tel. 56 46 63 479) na bieżąco przyjmuje dary od mieszkańców, które zostaną przekazane potrzebującym uchodźcom.

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie
(w tym oczekującym przed przejściami granicznymi).

LISTA PRODUKTÓW DO WYDRUKU >TUTAJ <

Ulotka informacyjna dla Uchodźców do pobrania TUTAJ

У зв’язку з війною в Україні Куявсько-Поморський воєвода запустив телефон довіри за номерами 52 34 97 804 та 52 34 97 461, які підтримуються польською та українською мовами, а також веб-сайт https://cudzniemiec.bydgoszcz.pl.

Також було запущено спеціальний веб-сайт www.ua.gov.pl та гарячу лінію +48 47 721 75 75.

Крім того, повідомляємо, що Повітовий центр кризового управління приймає заявки від мешканців повіту на допомогу біженцям з України:

мобільний: 604 780 270,

електронна пошта: zarzadzanie.kryzysowe@powiatgrudziadzki.pl