sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Swojska Chata – „Budowa i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Świerkocinie jako miejsca integracji społeczności lokalnej”.

W okresie od 15 kwietnia do 31 sierpnia 2011 roku trwały prace związane z budową nowego obiektu świetlicy wiejskiej w Świerkocinie. Równocześnie trwały przetargi na jej wyposażenie.

Projekt zrealizowany został przez Gminę Grudziądz w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Miejscowość Świerkocin za kwotę 925 000,00 zł pozyskała nowy obiekt służący integracji społeczeństwa lokalnego.

Ponadto obiekt świetlicy przystosowany jest do organizacji imprez i przyjęć okolicznościowych. Mogą z niego korzystać nie tylko mieszkańcy gminy, ale także wszyscy chętni, chcący spędzić miło czas w sielskiej i swojskiej atmosferze.

Data dodania 16.09.2011