sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego wozu bojowego

12 lutego w Dusocinie odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego wozu pożarniczego marki Scania P370XT, który zakupiła jednostka OSP Dusocin.

Uroczysty apel poprowadził Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dusocinie dh Stanisław Otłowski.

Możliwości pojazdu robią naprawdę duże wrażenie. Poza gołym okiem widocznymi walorami estetycznymi pojazd skrywa w sobie nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który posłuży strażakom przez wiele kolejnych lat. Głównym celem zakupu nowego pojazdu jest wymiana wysłużonego już sprzętu w jednostce - dzięki temu poziom gotowości bojowej znacznie się podniósł - nowy wóz zastąpił Stara z 1980 roku.

Koszt całkowity Scani to 1.044 270 zł. Przypominamy, że zakup nowego pojazdu bojowego dla ochotników z Dusocina był możliwy dzięki dotacji w kwocie 500 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w pozostałej części dzięki budżetowi Gminy Grudziądz.

W uroczystości wzięli udział m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Sławomir Herbowski, Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Komendant Miejski PSP st. bryg. mgr inż. Robert Gutowski, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP Sławomir Chyła, proboszcz parafi pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mokrem Michał Dąbkowski, wiceprzewodniczący rady gminy Teresa Majorke i Piotr Parteka, przedstawiciele: Ochotniczych Straży Pożarnej Gminy Grudziądz oraz Urzędu Gminy Grudziądz.
Naszym druhom strażakom z OSP Dusocin życzymy satysfakcji z nowego wozu i zawsze bezpiecznych powrotów do remizy!

Data dodania 14.02.2022