piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Prawie 10 milionów na budowę kanalizacji

Gmina Grudziądz otrzymała prawie 10 milionów złotych dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Nowo wybudowana sieć pozwoli skanalizować miejscowość Piaski oraz Turznice, gdzie w przyszłym roku rozpocznie się budowa dwóch budynków komunalnych.

Dziś w Delegaturze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz odebrał promesę na realizację tej inwestycji z rąk Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlaua. W uroczystości wzięli udział również Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, posłanka Sejmu RP Joanna Borowiak oraz posłowie Sejmu RP Jan Krzysztof Ardanowski i Mariusz Kałużny.

Data dodania 19.11.2021