wtorek, 16 kwietnia 2024

Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Nasi kolarze jadą na Mistrzostwa Polski

W poniedziałek, 15 listopada 2021 r. w świetlicy w Białym Borze odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Gminy Grudziądz z zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orion” Gmina Grudziądz, którzy w grudniu biorą udział w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Kolarstwie Torowym. Spotkanie było idealną okazją na rozmowę o oczekiwaniach samych zawodników, podsumowaniu okresu przygotowawczego i podziękowania ze strony Wójta za godne reprezentowanie naszej gminy na zawodach tej rangi skierowane do zawodników, trenerów i działaczy.

Na spotkaniu obecni byli medaliści zeszłorocznych mistrzostw – Wiktor Kurek, Kamil Zieliński, Małgorzata Pyszora, Aleksander Kasprowicz, Jakub Mielewski, Sebastian Hinz i Igor Pietrzak, którzy od Wójta Gminy Grudziądz otrzymali upominki – rękawice kolarskie.

Ponadto, listy gratulacyjne otrzymali: Max Kornacki, Dawid Libera, Bartosz Dymarkowski, Michał Bill, Zuzanna Pniewska, Maxim Skórski, Szymon Więckiewicz, Filip Motyka, Ksawery Osowski, Filip Pietrzak.

Za odpowiednie przygotowanie i prowadzenie zawodników podziękowania odebrali trenerzy – Marek Skórski, Artur Pajer i Adrian Kurek, którzy w swoją pracę wkładają całe serce, aby jak najlepiej rozwijać potencjał i talenty naszych sportowców. Dotychczasowe sukcesy całej sekcji kolarskiej klubu nie są dziełem przypadku. To wypadkowa świetnej organizacji, szkolenia, ciężkiej pracy i samodyscypliny samych zawodników.

Dziękujemy również za przyjęcie zaproszenia na spotkanie: Radnemu Sejmiku  Województwa Kujawsko – Pomorskiego Robertowi Malinowskiemu i Radnemu Rady Powiatu Grudziądzkiego – Krzysztofowi Klucznikowi.

Przypomnijmy:

Uczniowski Klub Sportowy „Orion” Gmina Grudziądz powstał w 1994 r. z inicjatywy ówczesnego Wójta Józefa Rumockiego oraz wiceprezesa ds. sportowych ALKS „Stal” Grudziądz – Adama Sieczkowskiego. Przychylność szkół działających na terenie gminy oraz spore zainteresowanie młodzieży spowodowało że bardzo szybko przeprowadzono nabór i rozpoczęto treningi nowoutworzonego klubu.

W latach 1994-2021 r. z dużymi sukcesami w Polsce i na świecie występowało 17 zawodników reprezentujących Gminę Grudziądz - Michał Tokarz, Dawid Głowacki, Nikola Różyńska, Julia Szyszka, Adrian Kurek, Sylwia Kulczyk, Iga Wiklińska, Aleksandra Kardas, Paweł Bednarek, Wiktor Kurek, Tomasz Salwowski, Grzegorz Żurawski, Anna Kardas, Sylwia Kardas, Karolina Różyńska, Jakub Mielewski i Igor Pietrzak.

W tym czasie zdobyli oni łącznie 1 medal na Mistrzostwach Świata, 7 medali Mistrzostw Europy i potężną liczbę 176 medali Mistrzostw Polski.

Obecnie zajęcia treningowe w Gminie Grudziądz są prowadzone przez:
Marka Skórskiego – Nowa Wieś
Artura Pajera – Mały Rudnik,
Adriana Kurka – Wałdowo Szlacheckie

Wszystkie szkółki kolarskie na terenie Gminy Grudziądz działają w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.

Wszystkim zawodnikom, kadrze szkoleniowej i działaczom klubu życzymy powodzenia dalszych sukcesów sportowych!

Data dodania 16.11.2021