sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Za nami konsultacje w sprawie komunikacji autobusowej

Za nami konsultacje społeczne dotyczące funkcjonowania Gminnej Komunikacji Autobusowej w nadchodzącym 2022 roku.  W sprawie planowanych rozkładów jazdy przedstawiciele Urzędu Gminy Grudziądz rozmawiali z mieszkańcami na kilku spotkaniach konsultacyjnych zarówno w północnej, jak i południowej części naszej gminy.

Głównym celem zebrań było zaprezentowanie projektu nowej oferty przewozowej mającej obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. W trakcie spotkań poruszono również sprawy bieżące związane z obecnym funkcjonowaniem transportu publicznego, zasad zakupu i honorowania biletów, a także katalogu stosowanych ulg na przejazd transportem zbiorowym.

Łącznie  przeprowadzono 6 spotkań konsultacyjnych. W ramach podsumowania każdej z dyskusji, skierowana została prośba do obecnych na spotkaniu mieszkańców i sołtysów, aby w określonym terminie (do 29 października) składali swoje uwagi i sugestie dotyczące propozycji zmian zaproponowanych rozkładów jazdy.

Taki sposób udziału własnego mieszkańców w tworzenie siatki połączeń i potrzeb transportowych pozwoli w efektywny sposób wykorzystać przeznaczony do obsługi tabor autobusowy, a  tym samym lepiej odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców.

Obecnie trwa analiza zgłoszonych wniosków i sugestii tak, aby jak największa liczba cennych uwag mogła zostać uwzględniona w projekcie oferty przewozowej. Za zaangażowanie, obecność na spotkaniach, wszystkie złożone wnioski i sugestie wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękujemy.

Ostateczna wersja rozkładów jazdy zostanie ogłoszona w grudniu - zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową.

Data dodania 10.11.2021