środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Podpisanie umowy dofinansowania na realizację infrstruktury rekreacyjnej

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z Skarbnikiem Gminy Grudziądz Małgorzatą Sołtys podpisali 6 października 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego umowę na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w miejscowości Parski, Ruda i Zakurzewo na terenie Gminy Grudziądz”.

Gmina Grudziądz otrzymała dofinansowania w kwocie 147 tys. zł

Budowa będzie obejmować:

- w miejscowości Parski montaż: urządzeń zabawowo – sprawnościowych, elementów małej architektury. Do podstawowych elementów placu zabaw zaliczają się m.in.: bujak, zestaw zabawowy typy Małpka, huśtawka, karuzela

- w miejscowościach Ruda i Zakurzewo montaż: urządzeń zabawowo – sprawnościowych, elementów małej architektury oraz urządzeń siłowni zewnętrznej. Do podstawowych elementów placu zabaw i siłowni zaliczają się m.in.: piaskownica, huśtawka, zestaw zabawowy dostosowany do osób niepełnosprawnych, surfer i twister, stojaki na rowery. Ponadto w Zakurzewie zaplanowano zadaszoną wiatę z ławo-stołami.

Całkowity planowany koszt inwestycji wyniesie 287 783,98 zł.

Data dodania 07.10.2021