piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Gać - Węgrowo - „Przebudowa drogi gminnej 40130C Gać-Węgrowo”.

Zakończyła się realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej 40130C Gać-Węgrowo”. Na realizację tego zamierzenia gmina Grudziądz pozyskała środki w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 w wysokości 49,9% poniesionych wydatków inwestycyjnych, tj. 730 000,00 zł.

Przebudowany odcinek drogi gminnej nr 40130C relacji Gać-Węgrowo połączył drogę wojewódzką 534 relacji Grudziądz-Rypin z pobliską drogą powiatową nr 1379C relacji Węgrowo-Marusza.

Nawierzchnię wykonano z asfaltobetonu lanego ułożonego na podbudowie wapiennej.

Dodatkowo w miejscowości Węgrowo w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego zainstalowano oznakowanie pionowe, oznakowanie poziome, progi zwalniające, bariery, itp.

Data dodania 16.09.2011