piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Otwarcie remizo-świetlicy w Wielkim Wełczu

W Wielkim Wełczu zakończyła się inwestycja pn. „Odnowa i doposażenie remizo – świetlicy w Wielkim Wełczu na cele aktywizacji i integracji mieszkańców”.

W piątek 1 października odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej remizo-świetlicy. Do prac jakie wykonano należało m.in.:  odnowienie posadzek, ścian i sufitów, poszerzenie otworów drzwiowych, wykucie nowego otworu okiennego. Całkowita wartość zadania to 247 199,62 zł, z czego dofinansowanie od Lokalnej Grupy Działania „Vistula Terra Culmensis” – Rozwój przez Tradycję w ramach środków EFRR wyniosło 85 000,00 zł.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz, Sekretarz Gminy Anna Palczewska, Skarbnik Gminy Małgorzata Sołtys, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Radni, Sołtys Wielkiego Wełcza Jadwiga Wojnicka, przedstawiciele OSP, wykonawca inwestycji, mieszkańcy.

Projekt realizowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 7 Rozwój Lokalny kierowany przez społeczność, Działanie 7.1 Rozwój Lokalny kierowany przez społeczność w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Data dodania 04.10.2021