środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

MASZ CZAS TYLKO DO 30 WRZEŚNIA!

Tylko do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Do tego momentu każdy mieszkaniec Polski musi zrealizować swój obowiązek spisowy. Obowiązek spisowy wynika z ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Aby się spisać możesz skorzystać z formularza on-line dostępnego na stronie spis.gov.pl lub zadzwonić pod numer infolinii spisowej: 22 279 99 99.

Z osobami, które nie skorzystały z możliwości samospisu przez Internet bądź telefon, będzie kontaktował się rachmistrz spisowy. Rachmistrzowi nie można odmówić udzielenia informacji, ponieważ każda taka odmowa może skutkować karą grzywny (zgodnie z art. 57 ustawy o statystyce publicznej, który stanowi: „kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie”). Kara w związku z odmową może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w artykule 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane.

Od poniedziałku do piątku w Urzędzie Gminy Grudziądz (ul. Wybickiego 38, 86-300 Grudziądz) pomożemy wypełnić Twój obowiązek spisowy. Dodatkowo w przypadku pytań bądź problemów członkowie Gminnego Biura Spisowego służą pomocą.

Pamiętaj, że wszelkie dane podane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań są chronione przez tajemnice statystyczną. Dane uzyskane podczas spisu mogą być wykorzystane jedynie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, jak również do aktualizacji operatorów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.

Nie czekaj – spisz się już teraz! Zajmie Ci to tylko kilka do kilkunastu minut, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Data dodania 10.09.2021