piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej

Miło nam poinformować, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy ogłosiła postępowania o udzielenie zamówień publicznych na zadania, które będą realizowane na terenie naszej gminy:

- Rozbudowa drogi krajowej nr 55 na odcinku Grudziądz – Mokre w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W ramach tego zadania planuje się m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego, przebudowę zjazdów, budowę przepustów, wykonanie zatok autobusowych, budowę oświetlenia.

- Przebudowa DK 55 polegająca na budowie chodnika w m. Dusocin od km 84+469 do km 84+900. Planowana inwestycja zawiera również budowę dwóch przejść dla pieszych, czy też budowę oświetlenia ulicznego.

Ogłoszone przetargi to efekt działań mieszkańców i Gminy Grudziądz, które od wielu lat zabiegały o podniesienie poziomu bezpieczeństwa wzdłuż drogi krajowej nr 55 poprzez budowę ścieżek pieszo-rowerowych, a także przebudowę istniejącej infrastruktury.

Zachęcamy przedsiębiorców z branży budownictwa drogowego do składania ofert.

Data dodania 31.08.2021