piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

X Kujawsko-Pomorskie Forum Samorządowe

22 czerwca w Toruniu odbyło się X Kujawsko-Pomorskie Forum Samorządowe. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli. Gmina Grudziądz była reprezentowana przez Wójta Andrzeja Rodziewicza, Przewodniczącą Rady Gminy Hannę Kołodziej, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Piotra Partekę oraz radnych Elżbietę Adamowską, Bożenę Dzieżyńską i Zofię Koźmińską.

Podczas forum samorządowcy przyjęli stanowisko w sprawie ostatecznego podziału środków na programy regionalne nowej perspektywy na lata 2021-2027 – z wezwaniem, by rząd podzielił te pieniądze tak, by rzeczywiście służyły  wyrównywaniu dysproporcji rozwojowych. Adresatem drugiego stanowiska jest Komisja Europejska, do której skierowany został apel o wsparcie województw w sporze o sprawiedliwy podział, zgodny z zasadami unijnej polityki spójności.

Spotkanie było również okazją do wręczenia Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu figury patrona Św. Piotra w imieniu mieszkańców naszej gminy.

Funkcjonujące od 2016 roku Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest platformą debaty i współpracy oraz artykułowania interesów wszystkich samorządów terytorialnych regionu.

Data dodania 25.06.2021