sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Promesa na zakup nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej Dusocin

2 czerwca w miejscowości Działyń w obecności przedstawicieli Rządu RP, Władz Samorządowych oraz Ochotniczych i Państwowych Straży Pożarnych odbyło się uroczyste przekazanie promes na zakup nowych samochodów pożarniczych.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dusocinie dh Stanisław Otłowski oraz Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz odebrali z rąk Posła na Sejm RP Joanny Borowiak, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlau oraz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacka Kaczmarka promesę o wartości 500 tys. zł na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W uroczystości wzięła również udział Anna Gembicka Poseł na Sejm RP, która uczestniczy w życiu naszej gminy.

Zakup pojazdu zostanie sfinansowany z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Gminy Grudziądz.

Data dodania 02.06.2021