sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wójt Gminy Grudziądz odznaczony za zasługi dla samorządu

W dniu Samorządu Terytorialnego 27 maja 2021 r. Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz otrzymał z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, ustanowiona w czerwcu 2015 roku, jest wyróżnieniem nadawanym za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Wyróżnienie nadawane jest za szczególne osiągnięcia w pracy w samorządzie, za udział w pracach legislacyjnych, związanych z wprowadzaniem i reformowaniem samorządu terytorialnego w administracji polskiej i organizacjach międzynarodowych, czy też za pracę naukową, badawczą  i dydaktyczną dotyczącą samorządu.
Odznakę nadaje minister właściwy do spraw administracji publicznej z własnej inicjatywy lub na wniosek: jednostek samorządu terytorialnego, związków lub stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, organów statutowych ogólnopolskich organizacji uprawnionych do wyznaczania przedstawicieli do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (Unii Metropolii Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich, Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej), wojewody.

Odznaczenie Wójta Gminy Grudziądz za zasługi dla samorządu
Źródło zdjęcia: Kancelaria Premiera