piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja obchodziliśmy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji.

Tego dnia na rynku głównym w Grudziądzu odbyła się uroczystość patriotyczna. Samorządowcy z Powiatu Grudziądzkiego, Grudziądza i Gminy Grudziądz wspólnie złożyli symboliczną wiązankę. Gmina Grudziądz była reprezentowana przez Sekretarz Gminy Annę Palczewską.

Z powodu pandemii COVID-19 uroczystość miała skromny charakter, ale wierzymy, że kolejne uroczystość patriotyczne organizowane w naszym kraju będą mogły odbywać się w normalnej formule.

fot. Urząd Miejski Grudziądz https://grudziadz.pl/artykul/69/17732/obchody-uchwalenia-konstytucji-3-maja

Data dodania 04.05.2021