piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Zdobyliśmy środki na rozbudowę dróg w Mokrem i Turznicach – ruszyły przetargi

Gmina Grudziądz pozyskała kolejne środki na rozbudowę swojej infrastruktury drogowej. Dzięki rządowemu wsparciu już wkrótce będziemy mogli rozpocząć dwie inwestycje planowane w północnej i południowej części gminy - przebudowę drogi w Mokrem i drogi na odcinku Turznice-Hanowo. Na ten cel udało nam się zdobyć środki zewnętrzne w wysokości prawie 4 milionów złotych. Oferty przetargowe można składać do 18 maja.

Planowane zmodernizowanie dróg będzie możliwe dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na każde z zadań otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 50% kosztów całej inwestycji:

• Rozbudowa drogi gminnej nr 04014C relacji Turznice – Hanowo (wartość inwestycji to 2.434.413,08 zł z czego 1.217.206,00 zł stanowi wsparcie rządowe.)
  • Rozbudowa drogi gminnej nr 040107C i 040108C w miejscowości Mokre (wartość inwestycji to 4.620.253,10 zł z czego 2.310.126,00 zł stanowi wsparcie rządowe.)

Rozpisaliśmy już przetargi, które wyłonią wykonawców odpowiedzialnych za fachowe wykonanie obu inwestycji. Szczegóły są dostępne pod linkami:

Data dodania 04.05.2021