niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Trwają prace związane z realizacją zadania pn. Budowa instalacji prosumenckich na obiektach edukacyjnych w Gminie Grudziądz w miejscowościach Nowa Wieś, Mokre, Sztynwag i Wałdowo Szlacheckie.

Inwestycja polega na budowie jednostek wytwarzania energii elektrycznej (mikroinstalacji) w czterech szkołach podstawowych z terenu Gminy Grudziądz: w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi, w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sztynwagu oraz w Szkole Podstawowej im. Stanisława Broniewskiego "Orszy" w Wałdowie Szlacheckim.

Wybudowane w ramach projektu instalacje fotowoltaiczne będą wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne ww. obiektów.

Zadanie pn. „Budowa instalacji prosumenckich na obiektach edukacyjnych w Gminie Grudziądz w miejscowościach Nowa Wieś, Mokre, Sztynwag i Wałdowo Szlacheckie” jest zrealizowane w ramach Osi priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działania 3.1. Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem realizowanego zadania jest zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych w produkcji energii na obszarze Gminy Grudziądz.

Wartość dofinansowania wynosi 85 746,70 zł

Data dodania 07.08.2020