sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Zgłoś się i wesprzyj rozwój gospodarczy naszej gminy

Wraz z początkiem tego roku Wójt Gminy Grudziądz rozpoczął przygotowania do opracowania planu rozwoju gospodarczego dla naszej gminy. Po wstępnych pracach i diagnozie sytuacji przyszedł czas na powołanie szerszego zespołu, który wesprze nas w tworzeniu Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego. Chcielibyśmy spojrzeć na sprawę z możliwie najszerzej pespektywy, dlatego jeśli jesteś przedsiębiorcą, rolnikiem czy też po prostu działasz lokalnie na rzecz rozwoju gminy – zgłoś swoją kandydaturę na członka grupy roboczej.

Czym będzie Lokalny Program Rozwoju Gospodarczego? W najprostszych słowach będzie to plan działań przyjętych uchwałą Rady Gminy ukierunkowany na wspieranie rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw obejmujący m.in.:
  • diagnozę sytuacji gospodarczej w gminie,
  • problemy i wynikające z nich potrzeby,
  • kierunki działań i inicjatywy wspomagające rozwój sektora MSP,
  • sposób nadzoru nad jego realizacją.
Zadaniami jakimi zajmie się zespół będą w szczególności:
  • analiza wniosków z diagnozy sytuacji gospodarczej,
  • wypracowanie kierunków i celów dla LPRG,
  • inicjowanie i nadzór nad procesem zgłaszania projektów do LPRG,
  • realizacja w porozumieniu z gminą procesu konsultacji społecznych.
Gorąco zapraszamy i zachęcamy do współpracy, której owoce pomogą nam jeszcze lepiej wykorzystać potencjał Gminy Grudziądz. Jeśli chciałbyś pomóc w dalszym rozwoju naszej gminy, zgłoś swoją kandydaturę wypełniając formularz zgłoszeniowy i dostarcz go do Urzędu Gminy Grudziądz do poniedziałku, 22 marca do godz. 15:15. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc w zespole jest ograniczona (10-12 osób), dlatego o ostatecznym kształcie zespołu zdecyduje Wójt Gminy Grudziądz.

Data dodania 16.03.2021