czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Dach dla Przyjaciela czyli buda od serca

Grupa inicjatywna pięciu pełnoletnich uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP
w Grudziądzu od października 2020 r. do końca lutego 2021 realizuje działania w ramach projektu pt. Dach dla Przyjaciela. Młodzież kształcąca się w zawodzie stolarza korzystając z warsztatu stolarskiego w bazie grudziądzkiego ośrodka buduje budy dla psów. Uczestnicy projektu swoją postawą chcą pokazać, że każdy z nas może podjąć działania w oparciu o zdobywane umiejętności zawodowe, które służą społeczności lokalnej i są odpowiedzią na ich potrzeby. Partnerem projektu jest Urząd Gminy Grudziądz, któremu w grudniu 2020 r. została przekazana pierwsza partia bud. Trafiły one do najbardziej potrzebujących gospodarstw na terenie gminy. Aktualnie trwają dalsze prace nad kolejnymi domami dla czworonogów oraz montażem filmu instruktarzowego, który zawiera wskazówki do samodzielnego zbudowania budy. Ostatni miesiąc trwania projektu  jest bardzo intensywny z uwagi kolejne działania, które będą miały miejsce do końca lutego, a będzie nim webinar z weterynarzem dotyczący dbania o czworonogi oraz konkurs plastyczny dla dzieci młodszych Buda marzeń. Relacja z projektu zamieszczana jest również na profilu FB Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu.

Projekt Dach dla Przyjaciela 2020-2-PL01-ESC31-082999 jest finansowany programu Europejski Korpusu Solidarności dla którego instytucją zarządzającą w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Tekst oraz zdjęcia pochodzą od Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu.

Data dodania 15.02.2021