piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Utrzymanie dróg gminnych w ramach zimowego utrzymania dróg

Poniżej prezentujemy Państwu standardy zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Gminy Grudziądz:

1. Drogi gminne w sezonie 2020/2021 utrzymywane są zgodnie z wymaganiami dla standardu III zimowego utrzymania dróg. Jezdnia odśnieżona na całej szerokości. Posypana na skrzyżowaniach z drogami, skrzyżowaniach  z koleją, na odcinkach
o pochyleniu > 4%, przystankach autobusowych (zatokach autobusowych) po ustaniu opadów śniegu.
2. Wykonawca wykonywać będzie usługę w zależności od potrzeb i nasilenia warunków pogodowych niezwłocznie po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia;
3. Priorytetowo traktowane będą drogi, po których odbywa się ruch środków komunikacji zbiorowej publicznej oraz dowóz dzieci do szkół.
4. Jednocześnie informuję, że Wójt Gminy Grudziądz odpowiada tylko i wyłącznie
za  zimowe utrzymanie dróg gminnych.
5. Za zimowe utrzymanie dróg innych kategorii tj. powiatowych, wojewódzkich
i krajowych (również ciągów pieszych i pieszo-rowerowych zlokalizowanych wzdłuż nich) odpowiada właściwy zarządca drogi.

Poniżej prezentujemy mapę drogową Gminy Grudziądz. Po kliknięciu w obrazek, możliwe jest pobranie mapy w większej rozdzielczości.

Data dodania 11.02.2021