czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO I TERMIN (OD 1 LUTEGO 2021 R. DO 1 MARCA 2021 R.)

Wójt Gminy Grudziądz informuje, że od 1 lutego 2021 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do upraw rolnych oraz chowu lub hodowli bydła.

Termin składania wniosku: od 1 lutego 2021 r. do 1 marca 2021 r. (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu)

Miejsce składania wniosku: Urząd Gminy Grudziądz przy ul. Wybickiego 38 – stanowisko nr 1 na parterze

Wniosek można pobrać ze strony BIP Gminy Grudziądz w zakładce „Sprawy do załatwienia”  -> „Zwrot podatku akcyzowego”. Wnioski są także dostępne w siedzibie Urzędu Gminy w Biurze Obsługi Interesanta na parterze.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

Producenci rolni zajmujący się chowem lub hodowlą bydła winni dodatkowo dołączyć do wniosku dokument wydawany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzednim.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2021 r. wynosi 100 l/ha użytków rolnych oraz 30 l/średnią roczną liczbę dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego na 2021 r. została ustalona w wysokości 1,00 zł na 1 litr oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Więcej informacji na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Grudziądz.

Data dodania 29.01.2021