czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Pierwsze tygodnie działania komunikacji gminnej za nami

Za nami pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania komunikacji gminnej. Pomimo tego, że nie udało się dojść do porozumienia z władzami Grudziądza w sprawie udostępnienia autobusom naszego operatora przystanków na terenie miasta, to nabraliśmy pewności, że usamodzielnienie się gminy w zakresie komunikacji autobusowej było dobrze przemyślaną decyzją.

Potwierdzają to również doświadczenia ostatnich dni z zawirowaniami w komunikacji miejskiej. Jakkolwiek nie są one zawinione przez firmę MZK, to jednak pokazują, że gdyby doszło do porozumienia samorządów w zakresie udostępnienia przystanków operatorowi gminnemu, mieszkańcy Grudziądza mogliby uniknąć w odczuwalnym stopniu problemów z komunikacją, wywołanych pandemią koronawirusa.

Wybór przewoźnika miał dla nas w tej sytuacji ogromne znaczenie i pozwolił na zapewnienie ciągłości dostępu do komunikacji dla mieszkańców naszej gminy. Problemy z dojazdem do miejsc pracy, czy zamieszkania to ostatnie, co chcielibyśmy przeżywać.

Mam świadomość, że jeszcze wiele pracy przed nami, aby dopracować funkcjonowanie gminnej komunikacji. Ze swej strony zrobię wszystko, żeby jej poziom był dla mieszkańców gminy, którą mam zaszczyt kierować, jak najlepszy. Jeśli macie Państwo uwagi lub propozycje, które mogłyby wpłynąć na jej poprawę, zachęcam do kontaktu telefonicznego z pracownikami Urzędu Gminy lub przesyłania ich pocztą tradycyjną i elektroniczną.

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz

Data dodania 14.01.2021