wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Nowy wóz OSP Piaski melduje gotowość do służby!

Nasi druhowie z OSP Piaski mieli w ostatnich dniach mnóstwo powodów do radości. Jeszcze przed Nowym Rokiem do ich rąk trafił hucznie powitany nowy wóz bojowy, który w poniedziałek oficjalnie zaczął swoją służbę w jednostce. Teraz przed strażakami czas testowania nowoczesnego sprzętu.

Dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Piaski rok 2020 zakończył się wyjątkowo pozytywnym akcentem. Gotowość bojowa całej jednostki wzrosła dzięki wprowadzeniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 4x4. Wóz zastąpił wysłużonego STAR-a, który przez wiele lat wyjeżdżał do akcji na terenie gminy i powiatu.

Możliwości pojazdu robią naprawdę duże wrażenie. Poza gołym okiem widocznymi walorami estetycznymi wóz skrywa w sobie najnowocześniejszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Strażacy będą mogli korzystać z wydajnej autopompy, instalacji zraszaczowej najnowszej generacji, wyciągarki elektronicznej sterowanej za pomocą przenośnego pulpitu i wielu, wielu innych. Wszystko to pozwoli zapewnić mieszkańcom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Nowy nabytek kosztował dokładnie 810 570.00 zł, z czego ponad połowę tej kwoty pokryto ze środków rządowych. Zakup współfinansowany był również m.in. z budżetu gminy, ze środków przekazanych przez prywatnych sponsorów, środków Komendanta Głównego PSP, dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i publicznej zbiórki, którą zainicjowali oddolnie sami druhowie.

Podczas oficjalnego przyjęcia wozu życzenia druhom złożyli m.in: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Anna Gembicka, Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu st. brygadier Robert Wiśniewski, Komendant Miejskiego PSP w Grudziądzu st. brygadier Robert Gutowski i Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Grudziądzu dh Sławomir Chyła.

Zakup pojazdu do OSP Piaski to bynajmniej nie koniec sukcesywnej wymiany sprzętu bojowego w naszych jednostkach pożarniczych. Na ten rok zarezerwowano już fundusze gminne na wsparcie OSP Dusocin, która miejmy nadzieję, że już wkrótce będzie korzystać z nowego wozu.

Tymczasem naszym druhom strażakom z OSP Piaski życzymy satysfakcji z dopiero co przyjętego do służby samochodu i zawsze bezpiecznych powrotów do remizy!

Data dodania 05.01.2021