piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Stypendia sportowe na 2021 rok - nabór wniosków

Wójt Gminy Grudziądz przyzna stypendium sportowe dla najlepszych sportowców z terenu naszej Gminy za osiągnięcia zdobyte w bieżącym roku.
Wsparcie finansowe mogą otrzymać zawodnicy osiągający wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, w dyscyplinach indywidualnych
i zespołowych, zaliczanych do programu igrzysk olimpijskich.

Wnioski można składać od 15 grudnia 2020 r. do końca roku.

Stypendium sportowe może otrzymać zawodnik, który spełnia następujące warunki:

- mieszka na terenie Gminy Grudziądz lub jest uczniem szkoły znajdującej się na terenie Gminy Grudziądz;

- uprawia dyscyplinę zaliczaną do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub inną dyscyplinę mającą szczególne znaczenie dla Gminy Grudziądz;

- zajął od I do VIII miejsca w mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, akademickich mistrzostwach świata, pucharze świata, - zajął od I do VI miejsca w mistrzostwach Europy, Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), pucharze Europy
- zajął od I do III miejsca w mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych lub pucharze Polski.

Stypendium nie przysługuje za zajęcie w/w miejsc w zawodach sportowych rangi mistrzostw województwa lub makroregionu nie posiadających rangi ogólnopolskiej.

Kompletne wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać do urny w Urzędzie Gminy Grudziądz w terminie od 15 grudnia do 31 grudnia 2020 r.

Szczegółowych informacji w sprawie stypendium sportowego udziela Referat Oświaty
ul. Wybickiego 38, tel. (056) 45 111 42.

Treść uchwały

Treść uchwały zmieniającej