środa, 15 maja 2024

Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Podziękowanie za udział w akcji gaśniczej

Z inicjatywy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg.  Jacka Kaczmarka, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz przyjął z rąk Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. mgr inż. Roberta Gutowskiego podziękowanie za udział Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynychu w gaszeniu pożaru składowiska opon w Raciniewie.

Do zdarzenia doszło 13 listopada br. Do akcji gaśniczej zostali zadysponowani druhowie z Szynycha. Jak można przeczytać w podziękowaniu eliminowanie zagrożenia dla zdrowia było możliwe wyłącznie za sprawą szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej. Pożar objął powierzchnię około 1,5ha. Akcja trwała 5 dni. Wsparcie w postaci zaangażowania m.in. druhów z naszej gminy przyczyniło się do wygrania walki z pożarem. To najlepszy dowód na to, że wysoki poziom wyszkolenia Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym regonie jest kluczowy w walce z podobnymi zagrożeniami, a także ważnym wsparciem dla PSP.

Rozmiar pożaru oraz przebieg akcji gaśniczej został przedstawiony w reportażu "W Akcji" TVK SM:

Data dodania 08.12.2020