sobota, 11 maja 2024

Imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Dodatkowe połączenia autobusowe od 12 października

Miło nam poinformować, że od 12 października 2020 roku (poniedziałek) uruchamiamy 3 linie autobusowe w ramach przygotowań do startu komunikacji gminnej (w pełnym kształcie komunikacja ruszy od 1 stycznia 2021 r.), które dowozić będą mieszkańców z terenu Gminy Grudziądz do węzłów przesiadkowych zlokalizowanych w: Małym Rudniku, Piaskach i Mokrem.

Węzły komunikacyjne zapewnią pasażerom możliwość kontynuacji podróży komunikacją miejską w kierunku Grudziądza z minimalnym czasem oczekiwania na przesiadkę. Prezentowany układ linii komunikacyjnych stanowi projekt pilotażowy, którego celem jest zbadanie potrzeb transportowych mieszkańców naszej gminy. Jest to również wprowadzenie do całkowitego przejęcia organizacji komunikacji publicznej na terenie Gminy z początkiem 2021 roku. Rozkład jazdy obowiązuje w dni nauki szkolnej i jest ważny do 31.12.2020 roku.

Funkcjonowanie gminnych linii komunikacyjnych możliwe jest dzięki skorzystaniu przez Gminę Grudziądz  ze wsparcia finansowego w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Cena biletu wynosi 1 zł. Honorowane są ulgi ustawowe. Bilety sprzedawane są u kierowcy autobusu. Poniżej prezentujemy trasy przejazdów:

D1 – Sztynwag /Szkoła – Gogolin – Szynych – Sosnówka – Szynych – Mały Rudnik /GOK

D3 – Piaski – Turznice – Skarszewy – Stary Folwark – Marusza – Kobylanka – Piaski

D5 – Mokre /Szkoła – Zakurzewo – Wielki Wełcz – Leśniewo – Dusocin – Mokre /Szkoła

Prezentowany powyżej układ trasy przejazdu może ulec zmianie z dniem 1 stycznia 2021 r.

Szczegółowy rozkład jazdy publikujemy poniżej.

Linia D1

Linia D3