piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Wideokonferencja ws. Studium Korytarzowego S5

7 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadziła wideokonferencję w sprawie studium korytarzowego drogi ekspresowej S5 na odcinku Ostróda – Nowe Marzy.

Pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski zaprezentował cztery możliwe warianty przebiegu drogi S5.

Studium korytarzowe stanowi podstawowy dokument projektowy, który kompleksowo przedstawia drogowe zamierzenia inwestycyjne. Określa lokalizację pasa terenu pod nowe zamierzenia drogowe z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań geograficznych, przyrodniczych i społecznych.

Podczas analizy przy wyznaczaniu propozycji przebiegu drogi GDDKiA wzięła pod uwagę wiele czynników, tj. ocena bezpieczeństwa ruchu drogowego, minimalizacja ingerencji w istniejące skupiska zabudowań, minimalizacja wyburzeń, ominięcie obszarów chronionych, minimalizacja kolizji z planami zagospodarowania przestrzennego, liniami kolejowymi, poddano również analizie czynniki ekonomiczne.

Ze strony Gminy Grudziądz w konferencji uczestniczyli: Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Zastępca Wójta Jacek Zyglewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, kierownik referatu Inwestycji i Rozwoju Waldemar Juda.

Biorąc pod uwagę cztery zaproponowane warianty zwracamy się do mieszkańców Gminy Grudziądz o wyrażenie swojej opinii w sprawie możliwego przebiegu drogi S5.

Pełna prezentacja Studium Korytarzowego TUTAJ . Zaznaczamy, że opracowanie stanowi szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzonej analizy i korytarzy.

Data dodania 08.10.2020