piątek, 10 maja 2024

Imieniny: Antoniny, Izydory, Jana

XXVII Sesja Rady Gminy Grudziądz

24 września w Urzędzie Gminy Grudziądz odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy Grudziądz. Podczas sesji obecnych było 14 radnych. Podjęto 7 uchwał w następujących sprawach:

1. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2020 rok;
  2. zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Grudziądz na lata 2020 – 2032;
  3. udzielenia dotacji celowej dla Powiatu Grudziądzkiego z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn.  „ Konsolidacja dokumentacji projektowych przebudowy z rozbudową drogi powiatowej Nr 1395C Biały Bór -  Wałdowo Szlacheckie – Ruda i budowy ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 1395C Biały Bór – Wałdowo Szlacheckie – Ruda” ;
  4. objęcia udziałów w spółce „Geotermia Grudziądz” Sp. z o.o.
  5. przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Gminy Grudziądz na lata 2020 – 2024;
  6. pozbawienia kategorii drogi gminnej poprzez wyłączenie z użytkowania jako drogi publicznej na terenie Gminy Grudziądz;
  7. przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargi Wojewody Kujawsko – Pomorskiego na Uchwałę nr XX/190/2020 Rady Gminy Grudziądz z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w miejscowości Nowa Wieś pomiędzy ul. Leśną i ul. Łąkową.

Tego dnia Przewodnicząca Rady Gminy wraz Wójtem Gminy Grudziądz uroczyście podziękowali pani Kamili Besciak za pracę na stanowisku kierownika Zakładu Opieki Zdrowotnej Gminy Grudziądz, która pełniła tą funkcję do końca czerwca 2020 roku.

Data dodania 24.09.2020