czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Sala gimnastyczna w Nowej Wsi pnie się w górę!

Na placu budowy przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi od kilku miesięcy trwają intensywne prace nad powstaniem nowoczesnej, przestronnej sali gimnastycznej. W tej chwili robotnicy zabezpieczają konstrukcję na poziomie pierwszego piętra i gołym okiem widać jak zmienia się przestrzeń w bliskim sąsiedztwie szkoły.

Po pustej przestrzeni, jaka jeszcze do niedawna znajdowała się nieopodal szkoły w Nowej Wsi nie ma już ani śladu. W tej chwili konstrukcja budowanej sali gimnastycznej nabiera coraz bardziej wyrazistych kształtów, robotnicy właśnie zalewali betonem elementy zbrojenia na pierwszym piętrze.

Cała inwestycja zakłada powstanie okazałego obiektu złożonego z sali gimnastycznej z trybuną liczącą 42 miejsca siedzące wraz z częścią socjalną, pomieszczeniami technicznymi oraz czteroma pomieszczeniami przeznaczonymi do nauki. Za sprawną realizację inwestycji odpowiada firma PPHU EVENTUS Arkadiusz Kalinski z Inowrocławia razem z z firmą PW Simbud Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 6.776.387,71 zł, na tą kwotę składają się: dotacja z programu Sportowa Polska w wysokości 1.441.000,00 zł, dofinansowanie z sejmiku wojewódzkiego w wysokości 500.000,00 zł oraz środki finansowe z budżetu Gminy Grudziądz.

Data dodania 18.09.2020