czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO TYLKO DO 31 SIERPNIA 2020 R.

Wójt Gminy Grudziądz przypomina, że w dniu 31 sierpnia 2020 r. (tj. poniedziałek) upływa termin na składanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do upraw rolnych oraz chowu lub hodowli bydła za II półrocze 2020 r.

Termin składania wniosku: od 3 do 31 sierpnia 2020 r. (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu)

Miejsce składania wniosku: Urząd Gminy Grudziądz, ul. Wybickiego 38, 86-300 Grudziądz

Wniosek można pobrać ze strony BIP Gminy Grudziądz w zakładce „Sprawy do załatwienia” --> „Zwrot podatku akcyzowego”. Wnioski są także dostępne w siedzibie Urzędu Gminy w Biurze Obsługi Interesanta na parterze.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r.

Producenci rolni zajmujący się chowem lub hodowlą bydła, którzy nie składali wniosków o zwrot podatku akcyzowego w I terminie w lutym, winni dodatkowo dołączyć do wniosku dokument wydawany przez kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzednim.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 r. wynosi 100 l/ha użytków rolnych oraz 30 l/średnią roczną liczbę dużych jednostek przeliczeniowych bydła.
Stawka zwrotu podatku akcyzowego na 2020 r. została ustalona w wysokości 1,00 zł na 1 litr oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Data dodania 21.08.2020