niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

„Rozbudowa dróg gminnych relacji Biały Bór – Pieńki Królewskie”

Inwestycja realizowana jest na podstawie umowy z dnia 23.12.2019 r. przez konsorcjum firm:

F.H.U „KIC – TRANS” Piotr Różycki i UNITRAK Sp. z o.o.
Planowany termin zakończenia zadania: wrzesień 2020 r.
Szacowany koszt robót budowlanych: 4.095.773,51 zł brutto

W ramach zadania planuje się rozbudowę jezdni, budowę chodników, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, oświetlenia drogowego, budowę kanalizacji deszczowej, regulację i budowę rowów drogowych a także usunięcie kolizji elektroenergetycznych i gazowych. Inwestycja obejmuje drogi gminne nr 040151C, 040473C oraz 040474C o łącznej długości ok. 1,42 km.

Projektowane drogi o charakterze ulicznym w terenie zabudowanym posiadać będą jezdnie szerokości 5,0 m i chodniki szerokości 2,0m z kostki brukowej betonowej.

Projektowane drogi o charakterze pieszo-jezdni, pełniące rolę wyłącznie dróg dojazdowych, wyposażone będą również w oświetlenie i odwodnienie układu drogowego.

Przejścia dla pieszych zaprojektowano przez drogę powiatową 1621C oraz przez drogę gminną 040151C.
W chwili obecnej na inwestycji trwają roboty bitumiczne związane w układaniem podbudowy z betonu asfaltowego. Równolegle prowadzone są roboty brukarskie i wykończeniowe.

Data dodania 10.08.2020