piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Dofinansowanie z województwa na budowę sali gimnastycznej w Nowej Wsi - podpisanie umowy

17 lipca w Wielkiej Nieszawce (pow. Toruński) Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wziął udział w uroczystym podpisaniu umowy o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi”.

Przypominamy, że na mocy Uchwały nr XXIII/334/20  Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego udzielono Gminie Grudziądz pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 500.000,00 złotych.

Inwestycja zakłada powstanie obiektu złożonego z sali gimnastycznej z trybuną liczącą 42 miejsca siedzące wraz z częścią socjalną, pomieszczeniami technicznymi oraz pomieszczeniami przeznaczonymi do nauki.

Termin realizacji całego przedsięwzięcia planuje się na koniec I kwartału 2022 roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 6.776.387,71 zł, na tą kwotę składają się: dotacja z programu Sportowa Polska w wysokości 1.441.000,00 zł, dofinansowanie z budżetu województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 500.000,00 zł oraz środki finansowe z budżetu Gminy Grudziądz.

fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

Data dodania 20.07.2020