czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Premier wręczył promesę na zakup nowego samochodu do OSP Piaski

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach Marcin Dziadzio odebrali z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego promesę na zakup nowego samochodu pożarniczego.

Uroczystość odbyła się 6 lipca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu. Premier przekazał 23 promesy strażakom z całego województwa Kujawsko-Pomorskiego – każda na kwotę 560 tys. zł. Deklarowana kwota  pozwoli na pokrycie ponad połowy kosztów związanych z zakupem nowego średniego samochodu pożarniczego.

Gmina Grudziądz przeprowadziła już postępowanie przetargowe na zakup pojazdu do Piask. Do jednostki trafi samochód marki MAN, typu średniego, z napędem 4x4 i będzie kosztował 810 570.00 zł. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu złożyła firma MOTO-TRUCK Sp. z o.o. z Kielc.

fot. Piotr Bilski

Data dodania 06.07.2020