czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Trwają zajęcia w ramach projektu „Poszerzenie oferty edukacyjnej w placówkach oświatowych na terenie gminy Grudziądz”.
W projekcie biorą udział uczniowie z następujących szkół:
- Szkoły Podstawowej w Sosnówce;
- Szkoły Podstawowej im. Stanisława Broniewskiego „Orszy” w Wałdowie Szlacheckim;
- Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sztynwagu;
- Szkoły Podstawowej im. Prof. Ludwika Rydygiera w Dusocinie;
- Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Mokrem;
- Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Piaskach;
- Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi.
Uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie uczestniczą w zajęciach rozwijających zainteresowania, takich jak:

- zajęcia matematyczne, przyrodnicze lub chemiczne prowadzone w oparciu o metody eksperymentu,
- zajęcia rozwijające z języka angielskiego lub niemieckiego, matematyki, chemii, fizyki, geografii, biologii,
- zajęcia informatyczne z wykorzystaniem technologii komputerowych w nauczaniu programowania, tworzenia stron internetowych oraz tworzeniu prezentacji.

Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych otrzymali również wsparcie w ramach niniejszego projektu. Dzieci i młodzież otrzymują wsparcie w takich zajęciach jak np.: zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, biologii, chemii, fizyki, przyrody, z edukacji wczesnoszkolnej, zajęcia socjoterapeutyczne, zajęcia logopedyczne.

Przewidziane także zajęcia z autoprezentacji oraz doradztwa zawodowego.
Szkoły podstawowe biorące udział w projekcie zostały wyposażone w sprzęt do realizacji powyższych zajęć. Są to m.in. komputery, tablety, roboty, tablice interaktywne, pomoce naukowe do przeprowadzania eksperymentów, słowniki, gry rozwijające, wyposażenie pracowni do przedmiotów przyrodniczych.

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia ogólnego w Gminie Grudziądz poprzez podniesienie kompetencji 505 uczniów oraz uzyskanie kwalifikacji/podniesienie kompetencji u 104 nauczycieli w 7 szkołach podstawowych, którzy wykorzystują wyposażenie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, zakupione w ramach projektu w okresie 01.06.2018 – 30.11.2020.

Całkowita wartość projektu wynosi 1 174 545,24 zł, w tym kwota dofinansowania 1 115 817,97 zł.
Projekt pn. „Poszerzenie oferty edukacyjnej w placówkach oświatowych na terenie gminy Grudziądz” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 10. Innowacyjna edukacja, Działania 10.2. Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałania 10.2.2. Kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Poszerzenie oferty edukacyjnej w placówkach oświatowych na terenie Gminy Grudziądz

Data dodania 29.11.2018