piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Kolejna paczka żywnościowa dla naszych mieszkańców

Stowarzyszenie „Promyk” wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grudziądzu realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, Podprogram 2019 i przygotowuje się do wydania tzw. „IV paczki”, na którą składać się będzie 13 produktów, przekazanych nam przez Bank Żywności w Grudziądzu. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
By otrzymać pomoc w ramach Programu należy spełnić kryteria ustalone przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
29 maja 2020 r. do magazynu Stowarzyszenia „Promyk” dostarczone zostało ponad 7 ton żywności. W pomoc „Promykowi” i Gminnemu Ośrodku Pomocy Społecznej ponownie włączyły się Ochotnicze Straże Pożarne, tym razem z Rudy i Szynycha, które udzieliły nieocenionego wsparcia w wyładunku żywności do naszego magazynu, który znajduje się w budynku Urzędu Gminy Grudziądz, za co im bardzo dziękujemy.
Rozpoczęcie wydawania „IV paczki” planowane jest od 1 czerwca. Koordynatorem realizacji Programu na terenie Gminy Grudziądz jest kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Andrzej Janke.

Data dodania 29.05.2020