niedziela, 05 maja 2024

Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Zakończono prace związane z budową kolektora słonecznego na budynku Urzędu Gminy Grudziądz

Dostawa i montaż kolektora słonecznego na budynku Urzędu Gminy Grudziądz była częścią projektu pn. „Budowa mikroinstalacji prosumenckich w Gminie Grudziądz”. Na budynku Urzędu Gminy został zamontowany system solarny zasilany przez zespół 2 kolektorów słonecznych.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Osi priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działania 3.1. Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem realizowanego zadania jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Grudziądz poprzez zastosowanie instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych w budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej.

Wartość dofinansowania wynosi 434 980,17 zł.

Zdjęcie przedstawia kolektor słoneczny zamontowany na budynku Urzędu Gminy Grudziądz

Data dodania 06.11.2019