niedziela, 19 maja 2024

Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Trwają prace związane z budową mikroinstalacji prosumenckich w Gminie Grudziądz

Trwają prace związane z realizacją zadania pn. Budowa mikroinstalacji prosumenckich w Gminie Grudziądz.

Inwestycja polega na budowie jednostek wytwarzania energii elektrycznej (mikroinstalacji) w 53 budynkach mieszkalnych oraz w budynku Użyteczności Publicznej – Urzędzie Gminy Grudziądz.

Wybudowane w ramach projektu instalacje fotowoltaiczne będą wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne ww. obiektów.

Zadanie pn. „Budowa mikroinstalacji prosumenckich w Gminie Grudziądz” jest zrealizowane w ramach Osi priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działania 3.1. Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem realizowanego zadania jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Grudziądz poprzez zastosowanie instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych w budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej.

Wartość dofinansowania wynosi 434 980,17 zł.

Widok dachu z instalacją

Data dodania 31.01.2019