wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku i jej filia w Mokrem pozostaje nieczynna

Szanowni Państwo,

informujemy, że na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. został zniesiony zakaz prowadzenia działalności bibliotecznej.  W związku z powyższym instytucja kultury podjęła działania mające na celu analizę aktualnej sytuacji i całej procedury zmierzającej do możliwości ponownego otwarcia biblioteki  w nowym reżimie sanitarnym.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego decyzję o otwarciu biblioteki i jego terminie podejmuje dyrektor w porozumieniu z organizatorem, po obligatoryjnej konsultacji z inspektorem sanitarnym.

Co ważne, mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo czytelników oraz pracowników instytucji funkcjonowanie biblioteki wymaga spełnienia określonych warunków i wytycznych wskazanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju  oraz uwzględnienia rekomendacji Biblioteki Narodowej po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności.

W poczuciu odpowiedzialności, w oparciu o konkretne procedury podejmowane będą dalsze lokalne decyzje dotyczące ponownego otwarcia instytucji w okresie epidemii. O szczegółach, w tym o planowanym terminie wznowienia działalności biblioteki będziemy informować Państwa w możliwie najbliższym czasie.

Monika Jolkowska-Przybył

dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej