sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Uczniowie otrzymają laptopy do nauki

INFORMACJA WÓJTA GMINY GRUDZIĄDZ
 Szanowni Mieszkańcy Gminy Grudziądz, Drodzy Rodzice

Do końca tego tygodnia 50 zmodernizowanych laptopów, w tym 30 z mobilnym Internetem trafi do rąk uczniów szkół prowadzonych przez naszą Gminę. Sprzęt otrzymają uczniowie, którzy takiego wsparcia potrzebują i jestem przekonany, że dzięki temu będą mogli w pełni włączyć się w naukę z  wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Laptopy udostępnimy również uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy zgłosili taką potrzebę i są naszymi mieszkańcami.

Korzystając z okazji dziękuję wszystkim, którzy wyrażają zadowolenie z decyzji o utworzeniu przez Gminę Grudziądz dedykowanej Platformy Edukacyjnej.  Dzięki temu Rodzice nie muszą już instalować kilkunastu rodzajów komunikatorów, by ich dzieci mogły korzystać z materiałów przesyłanych  przez nauczycieli. Wierzcie mi, rozumiem to dobrze, bo sam jestem Rodzicem ucznia szkoły podstawowej.

W następnym tygodniu do szkół, uczniów i nauczycieli, trafi również sprzęt zakupiony dzięki dofinansowaniu unijnemu, które Gmina Grudziądz pozyskała w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Będę o tym Państwa na bieżąco informował.

Data dodania 22.04.2020