sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Aktywni Seniorzy w Gminie Grudziądz

W marcu Gmina Grudziądz rozpoczęła realizację warsztatów oraz zajęć w czterech Klubach Seniora w ramach projektu Aktywni seniorzy w Gminie Grudziądz.

Seniorzy z terenu Gminy Grudziądz wzięli udział w pierwszych warsztatach kulinarnych, zajęciach komputerowych, zajęciach ze śpiewu, warsztatach florystycznych, zajęciach z języka angielskiego, zajęciach z dietetykiem oraz pierwszych zajęciach sportowo – rehabilitacyjnych prowadzonych w Geotermii Grudziądz.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych w Gminie Grudziądz poprzez stworzenie 60 miejsc świadczenia usług opiekuńczych w społeczności lokalnej dla 60 osób niesamodzielnych w wieku 60+, w tym dla 40 kobiet i 20 mężczyzn w klubach seniora w Wielkim Wełczu, Rozgartach, Białym Borze i Węgrowie w okresie od 01.01.2020 do 31.12.2021.

Planowane efekty: Zwiększenie dostępności usług społecznych na terenie Gminy Grudziądz.

Wartość projektu: 847 720,72 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 762 948,64 zł

Projekt pn. „Aktywni seniorzy w Gminie Grudziądz” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach osi priorytetowej 9 Solidarne społeczeństwo, Działania 9.3. Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałania 9.3.2. Rozwój usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Data dodania 10.03.2020