sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Trwają prace nad strategią rozwoju województwa do 2030 roku

Wczoraj, 2 marca Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz oraz Kierownik Referatu Rozwoju i Inwestycji Waldemar Juda wzięli udział w dyskusji dotyczącej ustalenia Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego do roku 2030.

W spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu, związanym z planowaniem kierunku rozwoju naszego województwa na kolejną dekadę uczestniczyli również m.in. Senator RP Ryszard Bober, radni sejmiku województwa, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz licznie zebrani starostowie, burmistrzowie i wójtowie reprezentujący lokalne samorządy.

W trakcie spotkania osoby występujące z ramienia Urzędu Marszałkowskiego nakreśliły wstępne założenia strategii, która w najbliższych latach ma zagwarantować zrównoważony rozwój naszego regionu i zapewnić mieszkańcom wysoki komfort życia. Omówiono również plan podziału środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach prac nad strategią odbędzie się jeszcze szereg spotkań w gronach eksperckich, jak i konsultacje poświęcone wybranym częściom województwa kujawsko-pomorskiego.

Data dodania 03.03.2020