piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

XIX Sesja Rady Gminy Grudziądz

23 stycznia w Urzędzie Gminy Grudziądz odbyła się XIX Sesja Rady Gminy Grudziądz. Podczas sesji obecni byli wszyscy radni, a na sekretarza obrad wybrano radną Annę Płóciennik.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

1. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2020 rok;
  2. ustanowienia roku 2020 Rokiem Ludwika Antoniego Rydygiera w Gminie Grudziądz;
  3. nadania nazw ulic w miejscowości Mokre;
  4. nadania nazwy ulicy drodze gminnej i drodze wewnętrznej w miejscowości Mokre;
  5. nadania nazwy ulicy drodze gminnej i drodze wewnętrznej w miejscowości Mokre;
  6. poparcia budowy drogi ekspresowej S5;
  7. wyrażenia zgody na podpisanie umowy o współpracy partnerskiej z miastem Niemenczyn na Litwie.
  8. wyrażenia zgody na podpisanie umowy o współpracy partnerskiej z miastem Milovice w Czechach.

Podczas sesji Dyrektor IoT & Zaawansowane Technologie Orange Polska i zarazem Prezes fundacji ArchitectsPL Sebastian Grzybowski wręczył Wójtowi Gminy Grudziądz statuetkę za współorganizację bicia rekordu Guinnesa, które miało miejsce 11 grudnia 2018 roku we wszystkich szkołach na terenie naszej gminy.

Akcja bicia rekordu polegała na udziale jak największej liczbie uczniów uczestniczących w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości. W akcji uczestniczą szkoły z Polski i z Litwy.

Data dodania 24.01.2020